Özel klinikte 4 dişini çeken kişi ‘temizlik görevlisi’ çıktı

İstanbul Kağıthane’de dişi ağrıyan 42 yaşındaki Hakan Yıldırım, bir kliniği aradı. Telefona çıkan Cemal Ş. kendisini diş doktoru olarak tanıtıp Yıldırım’a gelmesi için akşam saatine randevu verdi.

Kliniğe giden hastayı karşılayan Cemal Ş., bir üniversitede öğretim görevlisi olduğunu da söyledi. Muayenehanede Yıldırım’ın dişlerini inceleyen Cemal Ş., Yıldırım’ın 4 dişinin çekilmesine karar verdi.

‘APSELİ’ DEYİNCE AZARLAMIŞ

Akşam’ın haberine göre; Hakan Yıldırım apseli dişlerin çekilmesinin doğru olmadığını anlatmaya çalıştı; ancak Cemal Ş., ‘İşimi bana mı öğretiyorsun’ diyerek tepki gösterdi. Cemal Ş., lokal anesteziyle ön üstteki dört dişini çektiği Yıldırım’a daha sonra diş protezi yapacağını söyledi; bin lira muayene ücreti alıp fiş veya fatura da vermedi.

Dişleri çekildikten sonra yüzü şişen ve acı çeken Hakan Yıldırım, Cemal Ş.’nin yazdığı reçeteyle eczaneye gitti. Eczacı reçetenin kaşesiz olduğunu, bu nedenle SGK’nin ilaç ücretini karşılamayacağını aktardı.

Reçeteye kaşe bastırmaya giden hastaya klinik sahibi Dr. İbrahim Levent Ç., “Tedavini kim yaptıysa o yapsın kaşeyi. Cemal benim temizlikçim, akşamları gelip temizlik yapar” dedi Yıldırım, olayın ardından mahkemeye başvurdu.

DİPLOMASIZ İŞLEME 2.5 YIL

Dava sürerken İbrahim Levent Ç. vefat etti. Diş teknisyeni olduğunu belirten Cemal Ş., tedaviyi kendisinin uygulamadığını öne sürdü, suçlamayı reddetti. Ancak mağdurun sunduğu delillerle sanık kusurlu bulundu; ‘diplomasız hasta tedavi etme’ suçundan 2 yıl 6 ay hapse çarptırıldı.

‘GÖZALTLARIMDA KALICI MORLUK OLUŞTU’

Yüzündeki şişliğin 1 ay inmediğini belirten Hakan Yıldırım dilekçesinde, “Aşırı şişlik nedeniyle gözaltlarımda kalıcı sarkık ve morluk meydana geldi. Dişimde hatalı uygulamadan kaynaklı zarar oluştu. Ruhsal anlamda da mağdur oldum” ifadesini kullandı.

Yıldırım, Cemal Ş.’den 100 bin lira da manevi tazminat talep etti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x