23 yıldır aralıksız perde açıyorlar: Akçaabat’ta sahne ‘Ayar Hamza’nın

Trabzon’da 23 yıldır aralıksız perde açan Akçaabat Belediye Tiyatrosu yeni sezonda da seyircilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Yeni sezonda perdelerini Ali Bey’in yazdığı ‘Ayyar Hamza’ oyunu ile açacak olan Akçaabat Belediye Tiyatrosu oyunun provalarını sürdürüyor. Osman Gümrükçü’nün yönettiği ‘Ayyar Hamza’ adlı tiyatro oyununun kadrosunda Bülent Mumcu, İlhan Özdemir, Ömer Gedikli, Medet Cihanoğlu, Anıl Uzlu, Yusuf Altın, Zehra Alper, Sadık Şahin Çarkçı, Rabia Balsüzen ve Sümeyye Aslan yer alıyor.

‘Ayyar Hamza’ adlı tiyatro oyununda kurnaz bir adam olan Hamza’nın, sevdiği kızın babasına türlü oyunlar oynayarak sevdiği kızla evlenme yolundaki maceraları konu ediniyor. Provalarını süren oyunun prömiyerinin Ocak ayı sonlarında Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde yapılması bekleniyor.

Tiyatro provalarını ziyaret eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, izleyicileri keyifli ve düşündürücü bir seyir zevki beklediğini söyledi. Oyunculara ve ekibe başarılar dileyen Ekim, herkesi salonları doldurmaya davet etti. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir