Son dakika: Peş peşe korkutan depremler! Muğla, Kahramanmaraş ve Malatya sallandı…

Son dakika haberi… Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ediyor. Çanakkale’de bugün yaşanan 3.8’lik depremin ardından Ege bölgesinde bir deprem daha meydana geldi. Bu kez Muğla 3.6 büyüklüğünde bir deprem ile sallandı.

Depremi, AFAD ve Kandilli duyurdu. Muğla’da yaşanan depremden dakikalar sonra Kahramanmaraş ve Malatya’da da peş peşe deprem meydana geldi. İki ilde 3.8 şiddetinde iki ayrı deprem yaşandı.

MUĞLA’DA KORKUTAN DEPREM

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 21.47 sıralarında Muğla’nın Seydikemer ilçesinde 3.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. AFAD’ın paylaştığı verilere göre deprem yerin 28 km derinliğinde yaşandı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise 3.6 büyüklüğündeki depremin merkez üssünün Dodurga – Fethiye olduğunu bildirdi. Kandilli verilerine göre deprem 21:47 sıralarında yerin 20.4 km altında gerçekleşti.

KAHRAMANMARAŞ VE MALATYA BEŞİK GİBİ

Kandilli verilerine göre Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 21:57 sıralarında yerin 5 km altında 3.8 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

Maraş’ta yaşanan depremin ardından Malatya’nın Yeniköy-Darende konumunda da 3.8 şiddetinde bir deprem daha yaşandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x