Dev Borsa Avrupa’ya Açılıyor: Bitcoin Ödülleriyle Geliyor!

Ticaret platformu geçtiğimiz günlerde Kasım ayı için kripto ticaret hacminde %75’lik bir artış olduğunu bildirdi. Robinhood’un 7 Aralık’ta Avrupa Birliği’ndeki müşteriler için önemli bir açıklama yaptı. Buna göre borsa, Bitcoin, Ethereum ve Solana dahil olmak üzere 25’ten fazla kripto para birimine erişim sağlayan kripto para ticaret platformunu kullanıma sundu.

Dev borsa Bitcoin ödülleri verecek!

Robinhood, kripto müşterilerinin sektöre erişmeleri için kendisini güvenli ve düzenlenmiş bir seçenek olarak konumlandırıyor. Ayrıca, müşterilerinin işlem hacminin belirli bir yüzdesini her ay Bitcoin olarak geri ödemeyi teklif ediyor. Bu arada firma, kullanıcıların lider kripto para biriminde yönlendirme bonusları da kazanmasının mümkün olduğunu söylüyor. Robinhood Crypto’nun Genel Müdürü Johann Kerbrat, kriptonun “yarının finansal çerçevesi” olduğunu ileri sürüyor. Ayrıca, şirketinin “herkes için finansı demokratikleştirme” çabasında çok önemli bir rol oynadığını kaydediyor. Bu nedenle, Bitcoin ödüllü lansman, gelişmekte olan endüstri için önemli bir anı temsil ediyor. Bu gelişmenin ortasında Kerbrat, açıklamalarına şunu ilave ediyor:

Lansman, milyonlarca kişi için giriş engellerini azaltmanın bir yolu. AB, kripto varlık düzenlemesi için dünyanın en kapsamlı politikalarından birini geliştirdi. Bu yüzden Robinhood Crypto’nun uluslararası genişleme planlarını desteklemek için bölgeyi seçtik.

Robinhood, hamleyi piyasanın yükselişiyle eş zamanlı yaptı!

Bu arada, bu hamle Robinhood’un küresel genişleme stratejisi için oldukça önemli. Ayrıca, finansın demokratikleştirilmesi taahhüdünde bir başka adımı işaret ediyor. Firma geçtiğimiz hafta Birleşik Krallık’ta hisse senedi aracılık hizmetlerini tanıttı. Bunun yanı sıra, bu lansmanın zamanlaması kripto piyasasındaki mevcut yükseliş hissiyatıyla da uyumlu. Bitcoin fiyatı, Amerika Birleşik Devletleri’nde spot borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanmasına ilişkin iyimserliğin devam etmesi nedeniyle kısa süre önce yaklaşık iki yılın en yüksek noktasına ulaştı. Bunun yanında BTC güç göstermeye devam ediyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu dönemde Ethereum da dahil olmak üzere diğer kripto para birimleri de benzer bir fiyat performansı gösterdi. Bu fiyat artışları Robinhood’un alım satım faaliyetlerini önemli ölçüde etkiledi. Platform, Kasım’da Ekim ayına kıyasla kripto para birimi işlem hacminde %75’lik önemli bir artış bildirdi. Bu gelişme, yılın büyük bölümünde kripto alım satım faaliyetlerinde düşüşe tanık olan Robinhood için bir tersine dönüş anlamına geliyor. Bu bağlamda, firmanın üçüncü çeyrek dosyalaması, Bitcoin ve altcoin nominal hacimlerinde %55’lik bir düşüş olduğunu ortaya koydu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x